sangar
20 بهمن 1401 - 11:42

سطح اغلب جاده‌های برون شهری ایلام لغزنده است

ایلام-رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: در حال حاضر سطح اغلب جاده‌های برون شهری استان لغزنده است و در این شرایط رانندگان برای پیشگیری از بروز هر گونه سانحه‌ای باید با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ ابوالفضل کهزادی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر سطح اغلب جاده‌های برون شهری استان لغزنده است و در این شرایط برای پیشگیری از بروز هر گونه سانحه‌ای، باید با سرعت مطمئنه حرکت نمود و فاصله طولی که موجب واکنش سریع راننده هنگام بروز سوانح احتمالی و جلوگیری از بروز تصادف می‌شود را با خودروهای جلویی رعایت کرد.

وی در ادامه به رانندگان توصیه کرد: چون برف و یخ باعث سرخوردن و بروز مشکلاتی در رانندگی می‌شود لذا برای اصطکاک بیشتر باید از لاستیک‌های یخ شکن یا زنجیر چرخ استفاد کرد.

کهزادی بیان کرد: رانندگان باید با سرعت کمتر از روزهای معمولی که جاده خشک است حرکت کرده و خود را در حرکت ثابت نگه دارند و در پیچ‌ها نیز با دقت و به آرامی گردش کنند.

رئیس پلیس راه استان ایلام افزود: همچنین از گردش و انحراف ناگهانی خودداری کرده و از ترمز کردن ناگهانی پرهیز کنند و از سرعت زیاد در راه‌های با دست انداز نیز بپرهیزند.

وی اظهار کرد: رانندگان باید توجه داشته باشند که در یک سطح لغزنده وقتی که سرعت دارند از تغییر وضعیت به دنده سنگین خودداری کنند و چنانچه به هر دلیلی خودروی آن‌ها دچار سرخوردگی شد خونسردی خود را حفظ کرده و به خودشان مسلط باشند، زیرا در غیر این صورت نمی‌توانند تصمیم درستی بگیرند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1029246