sangar
19 دی 1401 - 15:33

شهیدان گمنام در دانشگاه‌ها و مسؤولیتی که مضاعف شد

تشییع و خاک‌سپاری شهیدان گمنام در دانشگاه‌های استان سمنان اقدام فرخنده‌ای بود که البته مسؤولیت دانشجویان و دانشگاهیان را در راه پیشرفت علمی و پاسداری از آرمان‌های انقلاب دوچندان ساخت.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، آیین پرشور تشییع و تدفین شهیدان گمنام در مراکز دانشگاهی برخی شهرستان‌های استان سمنان در روزهای اخیر برگزار شد و دانشجویان و دانشگاهیان در این برنامه‌ها، حضور باشکوهی را به ثبت رساندند.

حالا بعد از گذشت چند روز، فعالان دانشجویی ضمن تجدید میثاق دوباره با شهدای دوران دفاع مقدس، تأکید می‌کنند که ادامه‌دهنده راه آنها در راستای تقویت انقلاب اسلامی هستند.

میثاقی دوباره بستیم

عرفان بهمنی، مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در این باره در گفت‌وگو با فارس بیان کرد: پیکر مطهر یک شهید گمنام در شب شهادت مظلومه دوعالم، حضرت صدیقه طاهره (س) بر دوش مردم همیشه در صحنه و ولایتمدار شاهرود تشییع و در دانشگاه علوم پزشکی این شهر به خاک سپرده شد و اتفاق باشکوهی بود.

وی، حس و حال مردم شاهرود را در این استقبال مثال‌زدنی توصیف کرد و افزود: حضور آحاد مردم با هر شکل و عقیده‌ای در استقبال از این شهید و اتحاد و همدلی مردم این شهر و همچنین انسجام دانشگاهیان، از برکات حضور این شهید در آغوش مردم شاهرود بود.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود: دانشجویان و دانشگاهیان امروز عهد و میثاقی دوباره با فرزندان روح‌الله (ره) بستند تا همیشه در راه علم‌اندوزی و خدمت به این نظام مقدس مجدانه اهتمام و تلاش کنند.

پاسدار آرمان‌ها هستیم

امیرحسین عربی‌نژاد، مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه گرمسار هم در روزهای اخیر دانشگاهشان میزبان یک لاله پرپر دوران جنگ تحمیلی بوده است، به فارس گفت: مراسم تشییع پیکر یک لاله زهرایی گمنام، هم‌زمان با سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه (س) با استقبال کم‌نظیر مردم فهیم و شهیدپرور گرمسار و مسؤولان این شهرستان و نیروهای مسلح از میدان انقلاب تا میدان امام برگزار و در انتها با میزبانی گرم دانشجویان دانشگاه گرمسار در این دانشگاه تدفین شد.

عربی‌نژاد افزود: بی‌شک حضور این شهید خوش‌نام در این شهرستان و در جمع دانشگاهیان گرمسار موجب افزایش حال معنوی مردم ولایتمدار گرمسار و امید و انگیزه‌ای مضاعف در قلب و جان دانشجویان دانشگاه گرمسار شده است.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه گرمسار گفت: ما همواره پیرو راه شهیدان و پاسدار آرمان‌هایی هستیم که آنها جانشان را در راه آن فدا کردند.

اقدامی فرخنده؛ اما مسؤولیت‌آور!

تشییع و خاک‌سپاری شهدای گمنام دوران دفاع مقدس که یادگاران ماندگار این دوران سخت هستند، قطعاً اقدامی فرخنده؛ اما مسؤولیت‌آور است!

دانشجویان و دانشگاهیانی که هر روز از مقابل گلزارهای شهدای وطن سر کلاس‌ها و مباحث دانشگاهی می‌روند، مسؤولیت بزرگی برابر خون این شهیدان والامقام دارند و باید در پاسداری از آرمان‌های آنها پیش‌قراول باشند.

پایان پیام/2249/م/

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 965552