sangar
13 بهمن 1401 - 23:37

آئین میهمانی لاله‌ها با هدف پاسداشت شهدای حرم شاهچراغ برگزار شد/ رونمایی از پوستر «روایت زن شهید» در شیراز

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: امروز از نظر بین‌المللی در بهترین شرایط به سر می‌بریم و با همراهی مردم و رهبری فرزانه رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) شرایط دشوار تحریم‌ها را نیز پشت سر خواهیم گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، در آستانه سالروز ولادت امیرالمومنین(ع) و همزمان با پاسداشت دهه پر فروغ فجر انقلاب اسلامی، آئین میهمانی لاله‌ها با عطرافشانی،گلباران و غبارروبی از مزار مطهر شهدای حرم حضرت شاهچراغ (ع) همراه با سخنرانی سید محمد صادق هاشمی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و رونمایی از پوستر جشنواره «روایت زن» عصر امروز پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد.

در ابتدای این همایش و پس از پخش نماهنگی با موضوع حمله به حرم مطهر شاهچراغ (ع)، سید محمد صادق هاشمی، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: استان فارس با تقدیم حدود 15 هزار شهید در دوران انقلاب و پس از آن در تامین امنیت استان، دفاع از حرم، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با منافقین کوردل و به ویژه در دفاع مقدس تا به امروز جزو استان‌های پیشتاز در پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت بوده و فقط در یک مورد ۱۳ شهید در حمله تروریستی حمله به شاهچراغ تقدیم انقلاب شد. 

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور افزود: در آستانه ولادت امیرالمومنین و دهه فجر باید از امام خمینی سیدی از تبار امیرالمومنین یاد کنیم و روزی که تبعید شد و گفت یاران من امروز در گهواره‌ها هستند و این سخن امام آن زمان دشمنان را به خنده انداخت اما کمتر از 15 سال بعد با فداکاری مردم، پیش‌بینی امام درست از آب در آمد و مردم خواهان بازگشت امام از تبعید به وطن شدند و نوجوانان و جوانانی که پرورش یافته رهنمودهای امام در دوران تبعیدش بودند، حماسه شکوهمند انقلاب اسلامی را آفریدند و انقلاب پیروز شد.

هاشمی افزود: همین جوانان و نوجوانان و نسلی که امام در دوران تبعید تربیت کرده بود چند سال بعد حماسه هشت سال دفاع مقدس را رقم زدند و حماسه ایثار و شهادت رقم خورد.

هاشمی بیان داشت: در دوران دفاع مقدس امام تاکید کرد که راه قدس از کربلا می‌گذرد و باز عده‌ای سخنان امام را جدی نگرفتند تا امروز که در اربعین حسینی شاهد هستیم که مردم ما به راحتی برای زیارت به کربلای حسینی می‌روند.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در تمام این 44 سال در هر مقطع که به مشکل برخوردیم کسانی که راه امام و رهبری را پیشه خود کرده و تربیت یافته مکتب حسینی و خمینی هستند ورود کرده و نگذاشتند ریشه‌های انقلاب آسیبی ببیند.

هاشمی افزود: دشمن وقتی دید تاب دیدن جهاد علمی دانشمندان ما را ندارد دست به ترور آنها زد و بعد که  دید چشم دیدن پیشرفت‌های ما را ندارد سنگین‌ترین تحریم‌ها را به ما تحمیل کرد یا در فتنه اخیر که همه امکانات خود را در داخل و خارج اجیر کرد تا کشور را دچار مشکل کند اما باز هم تربیت‌شدگانی از همین نسل جلوی ایادی استکبار ایستادند و با روشنگری و با خون خود به صحنه آمدند و نگذاشتند دشمن میدان‌داری کند و باز ما پیروز شدیم.

معاون بنیاد شهید کشور افزود: روزی که امام از افول قدرت شرق گفت کسی باور نمی‌کرد شوروی با آن قدرت و هیمنه فرو بپاشد و بعد که خلف صالح امام، آیت الله خامنه‌ای از افول  قدرت غرب و نابودی رژیم صهیونیستی سخن گفت باز عده‌ای تعجب کردند اما آنها که آن دوران را دیده‌اند می‌دانند که این پیش‌بینی نیز روزی محقق می‌شود.
هاشمی در پایان با بیان اینکه امروز از نظر بین‌المللی در بهترین شرایط به سر می‌بریم افزود محور مقاومت به رهبری ایران اکنون حرف اول را منطقه می‌زند و به زودی شاهد خواهیم بود که درخت پربار انقلاب در همه زمینه‌ها ثمر خواهد داد و شرایط سخت تحریم‌ها را نیز پشت سر خواهیم گذاشت.

در ادامه مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی ایران ۴۴ سال است که تلاشی مذبوحانه را برای شکست انقلاب، تخریب نظام و تضعیف انقلاب و مشکل‌آفرینی برای مردم شروع کرده‌اند و هرچه در توان داشته‌اند را هم به صحنه آورده‌اند اما تمام تلاش‌هایشان ناکام مانده و نتوانستند مانع حرکت شتابنده انقلاب شوند و قطار انقلاب شتابان پیش می‌رود.

بیانی تشریح کرد: دشمن کاری نبود که نکرده باشد و از کودتا و ترور ۱۷ هزار نفر از مردم و مقامات کشورمان و تحمیل جنگی نابرابر به کشور و سپس تحریم‌های سخت و فتنه‌‌افرینی در سال‌های ۷۸، ۸۸ ، ۹۸ و ۱۴۰۱ و ایجاد ناامنی در کشورمان به ویژه در مرزها، همه و همه را امتحان کرد اما نتیجه‌ای عائدش نشد و ما نیز روز به روز قوی‌تر شدیم.

وی افزود: دشمن به قدرت نظامی ما پی برده اما در محاسبات و برآوردش در مورد مردم ما اشتباه کرده و به عمق حرکت انقلابی مردم ما پی نبرده و به همین خاطر رهبرمعظم انقلاب نیز ۱۹ دی در دیدار با مردم قم گفت دشمن نتیجه نگرفته و نخواهد گرفت چون ما و مردم ما را نمی‌شناسد.

بیانی در ادامه خاطرنشان کرد: با رهبری حکیمانه امام خمینی و سپس رهبر فرزانه انقلاب این کشور در برابر تمام قدرتها ایستاده و مسیر خود را عزتمندانه و قدرتمندانه دنبال می‌کند و یکی از دلایل توفیقاتش نیز حضور همیشگی مردم در کنار رهبری امامین انقلاب بوده است.

بیانی در پایان گفت: جان بولتن در اجلاس منافقین اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران چهلمین سال انقلاب را نخواهد دید اما ما از چهلمین سال عبور کردیم یا امسال مقامات امریکایی اعلام کردند جمهوری اسلامی ایران بهمن ۵۷  پیروز شد و  بهمن ۱۴۰۱ را نخواهد دید اما دیدید که بهمن ۱۴۰۱ را به برکت خون شهدا و همراهی مردم دیدیم و مردم ما با همه سختی‌ها مشکلات را پشت سر گذاشتند و پشت نظام ایستادند و نگذاشتند خون شهدا دچار خدشه شود.
بیانی با اشاره به اینکه دیروز در اولین روز از بهار آزادی و دهه فجر، عطرافشانی و گلباران مزار شهدا را برگزار کردیم افزود:  امروز نیز مزار مطهر شهدای حرم مطهر احمد ابن موسی به عنوان نمادی استانی ملی گلباران شد تا در کنار گلزارشهدای بهشت زهرا که نماد ملی ما است یاد شهدا گرامی داشته شود.

در ادامه این مراسم از پوستر جشنواره فراخوان  ایده «روایت زن شهید» با الهام از حضور بانوان در برهه‌های مختلف انقلاب  و به ویژه 12 هزار بانوی شهید رونمایی شد و سپس با ادای احترام و تشریفات نظامی و با حضور مسوولان اجرایی و نظامی مزار شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ عطرافشانی و غبارروبی شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1016071