sangar
20 بهمن 1401 - 11:01

یک روز برفی و جاده‌های لغزنده در کرمانشاه/ برف و یخ‌زدگی مانع فعالیت فرودگاه نشده است

طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ ساعت بارش برف و کولاک در اکثر محورهای استان کرمانشاه سبب لغزندگی آن‌ها شده به طوری که تردد در جاده‌های اورامانات فقط با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است، اما با این وجود پرواز‌های فرودگاه کرمانشاه مطابق روال عادی انجام می‌شود و در نشست و برخاست پرواز‌ها مشکلی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، استان کرمانشاه، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ ساعت بارش برف و کولاک در شهرستان‌ها و جاده‌های اصلی و فرعی داشته است.

۲۵۲ نیرو راهداری با  ۱۷۱ دستگاه ماشین‌آلات از روز گذشته در جاده‌های استان بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ کیلومتر برف‌روبی داشته آنگونه که فریبرز کرمی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه می‌گوید، بارش تقریبا تمامی محورهای استان را درگیر کرده و محدود به منطقه خاصی نبوده، ولی با این وجود در حال حاضر  تمامی محورهای اصلی و فرعی باز است.

طبق اطلاعات کسب شده، تعدادی از محور‌های روستایی در شهرستان‌های پاوه، جوانرود، سرپل‌ذهاب، ثلاث باباجانی و دالاهو هنوز مسدود هستند، کرمی در این رابطه به خبرنگار فارس، گفت: تمرکز اصلی بر محورهای اصلی و فرعی بوده و پس از آن‌ها سراغ محورهای روستایی خواهیم رفت.

براساس اعلام پلیس راه استان کرمانشاه، شب گذشته (۱۹ بهمن‌ماه) ۶ مورد تصادفات منجر به جرح و هشت مورد تصادف خسارتی در محورهای برون شهری استان کرمانشاه گزارش شده  است که مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه نیز در این رابطه، افزود: با بارش برف تعدادی زیادی خودرو در جاده‌های استان در حال تردد بودند به طوریکه ۵۸۴ دستگاه خودرو گرفتار در برف با فعالیت نیروهای راهداری رهاسازی شد، تردد به حدی بود که در برخی مسیرها راه برای تردد خودروهای راهداری نبود، نیروهای ما برخی محورها را به صورت دستی باز کردند.

سرهنگ کیخسرو دستغیب، رییس پلیس راه استان کرمانشاه نیز، گفت: در حال حاضر تردد در محور‌های پاوه، جوانرود، سرپل‌ذهاب، ثلاث باباجانی و دالاهو تردد با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

اما، با وجود این بارش از حم برف که تقریبا تمامی شهرستان‌ها کم زیاد درگیر آن بوده، پروازی در فرودگاه کرمانشاه لغو نشده است.

مجتبی بیاتی، مدیرکل فرودگاه اشرفی اصفهانی کرمانشاه گفت: به برفروبی باند فرودگاه کرمانشاه در پی بارش‌های شب گذشته، پرواز‌های این فرودگاه مطابق روال عادی انجام می‌شود و هم اکنون هم مشکلی در نشست و برخاست پرواز‌ها وجود ندارد.

طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی، سامانه از استان خارج شده، اما با توجه به رطوبت موجود و رشد ابر، احتمال رگبار پراکنده و محدود در سطح منطقه تا ظهر امروز وجود دارد.

به دنبال این وضعیت فردا و پس فردا (جمعه و شنبه جو) پایدار و بدون بارش است، ولی به دلیل نفوذ جریان سرد شمالی کاهش دما در روزهای ۲۱ و ۲۲ بهمن به اوج خود می‌رسد و محسوس خواهد بود به طوریکه در نواحی سردسیر استان ممکن است تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر هم برود و در شهر کرمانشاه نیز بین سه تا چهار درجه سانتی گراد زیر صفر باشد.

سامانه بعدی هم ظهر روز یکشنبه هفته آینده وارد جو منطقه خواهد شد.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029124