sangar
23 اسفند 1401 - 01:56

جوانان ایران امروز هم همانند دفاع مقدس مقابل دشمن مقاومت خواهند کرد

فرمانده قرارگاه انصار نیروی زمین ارتش گفت: جوانان ایران با تأسی از نهضت عاشورا هشت سال جانانه مقاومت کردند و بدون اینکه یک وجب از میهن خود را از دست بدهند به لطف خدا توانستند به پیروزی برسند و امروز نیز جوانان ایرانی همانند دوران دفاع مقدس مقابل توطئه دشمن مقاومت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، امیرسرتیپ دوم حمیدرضا سلمانی فرمانده قرارگاه انصار نیروی زمین ارتش شب گذشته در مراسم یادواره 159 شهید بخش خلجستان که به میزبانی شهرداری دستجرد در سالن ورزشی شهید چمران این شهر برگزار شد، با بیان اینکه شهدا با نثار خون خود درخت انقلاب را آبیاری کردند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران ریشه در نهضت عاشورا دارد و امام حسین(ع) در سال 61 هجری دانشگاهی را بنا نمودند که جوانان مخلصی در این دانشگاه تربیت شدند.

وی اضافه کرد: یاران امام حسین(ع) ویژگی‌های بسیاری از جمله ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی داشتند و یکی از بازرترین ویژگی‌های آنان، این بود که امام زمان خود را به معنای واقعی کلمه شناختند و عارف به الله شدند و نهضت ایران اسلامی هم با تأسی از نهضت عاشورا به پیروزی رسید و با پیروزی انقلاب اسلامی هندسه قدرت در دنیا تغییر کرد.

فرمانده قرارگاه انصار نیروی زمین ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در دوران جنگ سرد دنیا به وسیله دو قطب شرق و غرب اداره می‌شد، عنوان کرد: قطب غرب به سردمداری آمریکا با عنوان ناتو و قطب شرق نیز با عنوان پیمان ورشو دنیا را اداره می‌کردند اما با پیروزی انقلاب اسلامی، ایران به عنوان لبه جلویی پیمان ناتو، هندسه قدرت را تغییر داد و بر همین اساس جنگی علیه ایران تحمیل شد.

فرمانده قرارگاه انصار نیروی زمین ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: جوانان ایران اسلامی با تأسی از نهضت عاشورا هشت سال جانانه مقاومت کردند و بدون اینکه یک وجب از میهن خود را از دست بدهند به لطف خدا توانستند به پیروزی برسند و امروز نیز جوانان ایرانی همانند دوران دفاع مقدس مقابل توطئه دشمن مقاومت خواهند کرد.

وی گفت: شرق و غرب با یکدیگر متحد شدند و کشورهای بسیاری به طرفداری از استکبار جهانی مقابل ایران قرار گرفتند اما به لطف خداوند متعال و مردان ایران، جنگ تحمیلی هم به پایان رسید و یک وجب هم از خاک میهن اسلامی کم نشد.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس ادامه داد: در 21 تیرماه سال 1367 زمانی که گرمای شلمچه 60 درجه بود و تخم مرغ هم جلوی سنگرها پخته می‌شد، دشمن به رزمندگان اسلام حمله کرد و در این حمله افراد بسیاری اسیر شدند، 96 درصد از اسیران مجروح هم شدند و در سوله‌هایی با گرمای زیاد زندانی شدند، عراق هم توانایی اداره این زندان‌ها را نداشت و رزمندگان روزهای سختی را تحمل کردند.

وی از حزب بعث به عنوان نوادگان شمر و ابن سعد نام برد و گفت: همانطور که شمر مانع رسیدن آب به امام حسین(ع) و یاران ایشان شد، حزب بعث نیز آب را بر روی زندانیان ایرانی بست، رزمندگان چفیه‌های خود را به آب‌های لجن می‌زدند تا با استفاده از آن حلقوم بیماران را کمی ترَ کنند.

پایان پیام/۷۸۰۲۳

منبع: فارس
شناسه خبر: 1091543